ďakujeme Vám za podporu

Aktuality

Podporte vrt studne v dedine Kenfange, Burkina Faso.

Cieľom projektu je vyvŕtať studňu pre komunitu sv. Štefana v dedine Kenfange a pozdvihnúť tak zdravotnú a životnú úroveň. V dedine žije 168 rodín. Väčšinou ide o viacpočetné rodiny. V dedine nie je elektrina ani voda. Obyvatelia musia chodiť po vodu dva kilometre. 
Aktuálny projekt zahŕňa vrt studne a mechanické, ručné čerpadlo. V budúcnosti môžeme nainštalovať solárne panely a elektrické čerpadlo, čo si vyžaduje ďalšie investície. Vidíme to ako víziu projektu v ďalšej fáze. Viac o projekte.

Pomôž utečencom z Burkina Faso

Obyvatelia Burkiny Faso tento rok potrebujú našu špeciálnu pomoc. Burkina Faso je jednou z najchudobnejších afrických krajín. Keďže leží na hraniciach sahelu, v značnej miere je to krajina púšte a sucha. Mnohí ľudia zo strachu pred terorizmom opúšťajú svoj domov a sťahujú sa tam, kde je to bezpečnejšie. Malý Emmanuel z Burkiny Faso sotva prišiel na tento svet a už stratil domov. Jeho rodičia sú utečenci. Museli utiecť z rodnej dediny. Žili na severe krajiny, v provincii Bourgangha. Na ich rodisko zaútočili islamskí teroristi. Zahynulo deväť ľudí. Mnohí boli zranení. Už 6 mesiacov žijú v utečeneckom tábore v pallotínskej farnosti. Nemajú nič. Doteraz sa nám podarilo získať prostriedky na základné potraviny a hygienické výrobky. Bola to však kvapka v oceáne potrieb…. Viac o projekte.

Podpor výstavbu mlynov v Rwande

Rwandčania žijú predovšetkým z pôľnohospodárstva. V troch farnostiach na juhu Rwandy v spolupráci s miestnou diecézou podporujeme výstavbu troch mlynov na spracovanie obilia. V tejto oblasti žije aj dievčatko Mushimi, ktorej otec je telesne postihnutý a nemôže pracovať. Šesť členná rodina žije v starom maličkom domčeku v jednej izbe. Vďaka projektu „Mlyny“ bude aj táto rodina pravidelne dostávať múku. V prípade úspešnosti pilotného projektu, plánujeme rozšíriť výstavbu mlynov o ďalšie lokality. Viac o projekte.